Szeroki wybór dostępnych na półkach sklepowych ubrań sprawia, że coraz większą uwagę przywiązujemy do jakości materiału. Jeszcze parę lat temu, mało kto przykładał uwagę na to jaką tkaninę na sobie nosi. Dziś głównym wyznacznikiem podczas zakupów ubrań jest przede wszystkim wygoda. Z kolei najczęściej utożsamianym z nią materiałem jest dresówka.

Dzianina dresowa – szeroki wybór w sklepie internetowym

dresówka sklepW skład dzianiny dresowej wchodzi bawełna z niewielkim dodatkiem syntetyka. Sprawia to, że materiał charakteryzuje się niezwykłą elastycznością, a także doskonałą wentylacją. To właśnie te dwie cechy sprawiają, że bardzo często sięgamy po  dzianinę dresową w sklepach. Co najważniejsze jest to materiał, po który możemy sięgnąć zarówno w okresie letnim jak i zimowym. Dresówka bowiem występuje zarówno w wersji cienkiej, przewiewnej jak i grubszej, idealnej na zimne wieczory. Sama dziania dresowa występuje w dwóch rodzajach. Pierwszym z nich jest dresówka drapana, która charakteryzuje się wysoką gramaturą oraz sporą objętością. Jej wewnętrzna strona jest doskonale wszystkim znana, tworzą ją bowiem miękkie, mechate włoski. Najczęściej wykorzystywana jest do produkcji dresów, czapek oraz szalików. Z kolei drugi rodzaj dzianiny dresowej to dresówka pętelka, której nazwa wskazuje na drobne pętelki znajdujące się na lewej stronie tkaniny. Z niej natomiast wykonywane są luźne spodnie, sukienki czy spódnice. Jeżeli jesteśmy pasjonatami szycia z pewnością nie raz mieliśmy do czynienia z tego typu tkaniną. Jeżeli istotna jest dla nas dresówka sklep internetowy oferuje nam przeogromny wybór.

Dzianina dresowa coraz rzadziej kojarzona jest już z luźnymi, workowatymi spodniami dresowymi. Całe szczęście jej zła passa poszła w zapomnienie, a dziś na półkach sklepowych możemy zaobserwować właściwie każdą część garderoby wykonaną z tej właśnie dzianiny.