Niektóre gatunki owadów bardzo chętnie zamieszkują te miejsca, w których mieszkają ludzie. Dzięki obecności ludzi owady te mogą liczyć na pozyskiwanie pożywienia w postaci jakichś odpadków. Warto zwrócić uwagę na to, że nawet obecnych czasach insekty chętnie zamieszkują nasze nowoczesne mieszkania. Warto znać metody pozwalające na zwalczanie tych organizmów.

Skuteczna walka z insektami

zwalczanie pluskiew warszawaBardzo często słyszy się o tym, że nawet w miastach, w dużych blokach czy kamienicach pojawiają się problemy polegające na obecności prusaków czy pluskiew w domach. Insekty te już samą obecnością w naszym domu sprawiają, że chcemy jak najszybciej się ich pozbyć. Metod walki z tymi owadami jest obecnie dość dużo. Jeśli chodzi o zwalczanie pluskiew Warszawa jest miastem, w którym najczęściej stosowaną metodą jest ozonowanie mieszkań. Jak się zapewne Państwo zdążyli domyślić chodzi tutaj o wtłaczanie do pomieszczeń gazu, którym jest ozon. Jest to gaz trujący, którego nawet bardzo małe stężenie jest w stanie skutecznie zabijać pluskwy. Bardzo dużą zaletą jest też to, że ozon jest w stanie docierać praktycznie wszędzie. Po zastosowaniu ozonu zauważyć możemy, że w naszym mieszkaniu jest przyjemnie rześko. Ozon jest również wyczuwalny w przyrodzie a w szczególności po burzy, której towarzyszyły wyładowania atmosferyczne. Oprócz ozonowania jest również kilka innych metod zwalczania pluskiew i innych insektów.

Pluskwy to owady, które uwielbiają miejsca zacienione i wilgotne. W związku z tym najczęściej zakładają one swoje osady pod wannami czy też za szafkami w naszych łazienkach. Zarówno pluskwy jak i prusaki nie lubią światła słonecznego więc najczęściej owady te dostrzegać można wieczorami lub też w nocy wchodząc do łazienki. Pamiętajmy by z przeprowadzaniem dezynsekcji nie czekać zbyt długo.