Moja pierwsza praca była trochę nie typowa, ponieważ byłem w sklepie zoologicznym. Tam nasz kierownik zawsze miał bardzo wysokie wymagania. Siedziba znajdowała się w centrum Warszawy. Tam jak zwykle nasi klienci mieli bardzo wysokie wymagania dotyczące zwierząt.

Firma transportowa do przewozu węży

firma transportowa z mazowieckiegoZawsze największe problemy mieliśmy z osobnikami nadającymi się do terrarium. Wcześniej przeprowadzałem tanie przeprowadzki dlatego nie miałem dużego doświadczenia w takiej branży. Niestety kilka lat temu przeprowadzki okazały się mało opłacalne i nie mogliśmy tego kontynuować. Teraz było zupełnie inaczej i musiałem zajmować się zwierzętami. Pewnego dnia nasz prezes stwierdził, że warto sprowadzić jakieś inne gatunki. Mieliśmy bardzo dobre warunki, ponieważ pewien transport ciężarowy był po naszej stronie i zawsze dawał ogromne zniżki. Najbardziej interesowały nas boa dusiciele. One były bardzo popularne w terrariach. Wbrew pozorom one nie powodowały żadnego zagrożenia dla człowieka i były bezpieczne. Moim zdaniem bardzo dużo ludzi decyduje się na ich gatunek ze względu na egzotykę. Osobiście nie jestem zwolennikiem czegoś takiego w domu. Czasami nawet jakaś firma transportowa mazowieckie nie chciała podpisywać kontraktu ze względu na specyfikę tej branży. Moim zdaniem to wynikało z tego, że bali się zagrożenia. Czasami oprócz węży jechały jeszcze ptaszniki, jaszczurki i żółwie. Każdy duży sklep zoologiczny miał swoje wymagania i trzeba było sprostać oczekiwaniom klienta.

Osobniki takie jak chomiki i szczury były zazwyczaj sprowadzane od prywatnych hodowców w Warszawie. Moim zdaniem było to bardzo komfortowe rozwiązanie. Jako przedstawiciel sklepu zoologicznego moim znienawidzonym zajęciem było oczyszczanie klatek. Czasami bałem się, że ktoś może uciec.