Spotykamy się z nim często w publicznych toaletach. Niekiedy decydujemy się na jego zakup do własnej, domowej łazienki. Dzięki niemu nie musimy zawracać sobie głowy mydłem w kostce, tylko musimy pamiętać o uzupełnianiu go mydłem w płynie. O czym mowa? Dokładnie, o dozowniku do mydła!

Bezdotykowe nakładanie mydła na ręce

bezdotykowy dozownik mydłaKiedyś takie automaty spotkać można było tylko w miejscach takich, jak centra handlowe, muzea, kina czy obiekty sportowe. Teraz coraz częściej spotykamy się z nimi w miejscach pracy oraz nawet niekiedy w domach prywatnych. Dozowniki zyskują popularność, ponieważ ułatwiają nabieranie mydła i dzięki nim nie ma konieczności korzystania z mydła w kostce. Coraz częściej wykorzystuje się bezdotykowy dozownik mydła, ponieważ uważa się, że dzięki niemu na nasze ręce dostaje się mniej bakterii i zakażeń. Urządzenie to posiada wbudowany sensor na podczerwień albo fotokomórkę, które kiedy podłoży się dłoń, uruchamia dozownik i wypuszcza odpowiednią ilość płynu. Posiada także system, który zapobiega kapaniu, dlatego mydło po użyciu nie znajduje się na całej umywalce czy podłodze. Montaż takich dozowników jest banalny, ponieważ mocuje się go przy pomocy podkładek samoprzylepnych – bez zbędnego wiercenia w ścianie. Dostępne są także dozowniki stojące, wyglądem przypominające opakowanie mydła w płynie, który posiada popularną „pompkę” do nakładania mydła. Takie akcesoria do łazienek charakteryzuje możliwość wielokrotnego napełniania, a także okienko, które umożliwia podgląd ilości zawartości. Dozowniki są łatwe w czyszczeniu, jednak wymagają zasilania baterią.

Nowoczesne dozowniki do mydła to jeden z ciekawszych wynalazków, które ułatwiają nasze życie oraz sprawiają, że nawet zwykłe czynności są bardziej higieniczne. To dobra metoda na utrzymanie czystości w miejscach publicznych, a także w domu, w którym mieszka duża ilość członków rodziny.