Wielokrotnie słyszymy o sytuacjach, że jeden koncern wykupił inny, a wartość rynkowa danego przedsiębiorstwa sięga kilkunastu tysięcy złotych. Oczywiście nikogo nie dziwi, że w modelu kapitalistycznym istnieje możliwość wykupowanie jednego przedsiębiorstwa przez inne, jednak mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że taka praktyka nie jest wyłącznie domeną potężnych koncernów. Sami również możemy kupić podmiot gospodarczy.

Kupowanie firmy w Polsce

kupno firmyW Polsce istnieje przestrzeń prawna wykorzystywana przez różnego rodzaju kancelarie, których działalność opiera się na obracaniu spółkami oraz innymi działalnościami gospodarczymi. Dzięki nim kupno firmy w zasadzie nie wiąże się z żadnymi trudnościami – o ile naturalnie dysponujemy odpowiednią kwotą potrzebną do zakupu takiego podmiotu. Czy jest to powszechna praktyka? Obecne statystyki wykazują, że jest coraz powszechniejsza, przez co takie kancelarie stają cię coraz popularniejsze. Warto zaznaczyć, że podejmowane przez pracowników takich placówek działania są całkowicie legalne. Jest to istotne, ponieważ wiele osób zadaje sobie tego rodzaju pytania podczas sprzedawania czy kupowania już istniejących przedsiębiorstw. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, abyśmy zapewnili sobie możliwość posiadania spółki właśnie poprzez następstwo takiej transakcji, gdzie jej przedmiotem jest podmiot gospodarczy o określonej wartości. Nie trzeba reprezentować interesów żadnego wielkiego koncernu, aby móc zrealizować tego rodzaju interesy.

Jeśli zgłosimy się do odpowiedniej kancelarii, to z pewnością będziemy mogli dopytać o wszystkie szczegóły, dzięki czemu nie będziemy musieli podejmować decyzji bezwiednie. Pełna transparentność jest istotna dla obu stron transakcji, zatem nie bójmy się o żadne niejasności. Wszystko z pewnością odbędzie się z dbałością o najdrobniejsze detale.