Od dwa tysiące czwartego roku, czyli od tego, którego staliśmy się członkami Unii Europejskiej, do dziś – spłynęły do nas setki miliardów eurowaluty. Przeznaczone zostały na tysiące projektów, w ramach których polepszano infrastrukturę, czy dofinansowywano statystycznych obywateli. 

Gdzie w Inowrocławiu pytać o unijną dotację?

dotacje unijne inowrocławNasze miasto nie może narzekać, jeśli chodzi o dotacje unijne. Jako miasto, które wzorowo wywiązuje się z nałożonych przez Unię zobowiązań, co roku spływają do nas spore kwoty, które są rozdzielane w dedykowanym wielu kwestiom projektach. Dotyczą one rozmaitych spraw, między innymi mają za zadanie walkę z biedą i wykluczeniem, aktywizację zawodową, projekty dla osób starszych, którym grozi wykluczenie cyfrowe, dofinansowania własnej działalności gospodarczej i wiele innych. Zatem gdy interesują Cię dotacje unijne Inowrocław jest odpowiednim miejscem, by z nich skorzystać. Zwłaszcza, że ilość osób, która chce wziąć w udział w tego rodzaju projektach, jest dużo mniejsza, niż w większych miastach. To oczywiście sprawia, że mamy mniejszą konkurencję, a więc łatwiej będzie nam w drodze do przyznania dotacji. By się zgłosić do projektu, w którym przyznawane są dotacje nie potrzeba wiele. Wystarczy spełniać kryteria i dostarczyć komplet wymaganych dokumentów. Kiedy już zostaniemy zarejestrowani jako pełnoprawni uczestnicy, dostaniemy się pod opiekę pracownika danego urzędu, który będzie nas prowadził poprzez cały proces uzyskiwania dotacji unijnej.

Uzyskanie dotacji unijnej w naszym mieście jest prostsze niż w innych miastach. Oczywiście dla osób, którym bardzo zależy i mają pełną determinację w dążeniu do celu. Warto startować w wyścigu o dotacje, ponieważ jest to szansa nie tylko na osobisty rozwój, czy lepszą karierę zawodową, ale również na założenie własnej firmy.