Wszyscy wiemy, że jak nas coś boli, coś nam dolega, czujemy się przemęczeni, przepracowani i zaspani- najlepsza jest sauna. Jednak czy wszyscy wiemy jaka jest najlepsza i jak wiele dobrego może ona zrobić dla naszego ciała? Dziś przybliżymy ten temat opisując najlepszą saunę i dodatkowo przedstawiając wszystkie jej zalety.

Czy sauna pomoże na bóle i stres?

kabiny na podczerwieńSą sauny suche, są też parowe, fińskie i tak dalej. Jednak najlepsza jest sauna na podczerwień. Kabiny na podczerwień są coraz bardziej popularne i możemy z nich korzystać w lepszych kompleksach SPA. Co możemy zyskać udając się do takiej sauny? Otóż pozbędziemy się różnego rodzaju bóli- na przykład bólu pleców, bólu mięśni, bólu stawów. Pozbędziemy się stresu i zmęczenia, zregenerujemy mięśnie po dużym wysiłku, poprawimy wygląd skóry szczególnie przy trądziku czy oparzeniach. Ponadto oczywiście zwiększymy spalanie tłuszczu poprzez pocenie się. Sauna tego typu pomaga w gojeniu się blizn, pomaga z łagodzeniu skutków zabiegów i operacji. Naprawdę jak widać zalet jest wiele. Działa to dlatego, że sauna na podczerwień tylko w niewielkim stopniu nagrzewa powietrze, a w większym stopniu przenika ciało i ogrzewa je od środka. Jedna sesja, to jest około trzydziestu minut, sprawi, że spalimy prawie tysiąc kalorii. Dla porównania spalimy tyle po przebiegnięciu około ośmiu kilometrów. Jest to zatem wspaniały efekt.

Widać więc doskonale, że sauna na podczerwień jest najlepsza ze wszystkich. Działa niezwykle dobrze na nasze samopoczucie i na nasz organizm. Pomaga pozbyć się stresu i zmęczenia, a także niweluje trądzik i inne zmiany skórne. Na szczęście obecnie prawie w każdym większym mieście jest już SPA wraz z taką właśnie kabiną na podczerwień. Nie ma na co czekać- trzeba po prostu się tam udać.