Własny hotel to dla mnie kiedyś była naprawdę fajna sprawa. Faktycznie w hotelach spędzałem naprawdę sporo czasu zwłaszcza w moim, który prowadziłam przez parę dobrych lat. Teraz jednak przyszedł czas na coś zupełnie innego i stwierdziłem, że może faktycznie lepiej będzie jak znajdę jakiegoś fachowca, który zajmuje się wyceną. 

Sprawna wycena hotelu

dokładna wycena hoteliWycena różnych hoteli to nie moja działka. Jeśli chodzi o wykorzystywanie nowoczesnych technik sprzedaży to faktycznie potrafiłbym sprzedać mój dobytek zwłaszcza, że zajmowałem się nim naprawdę długo. Jednakże z drugiej strony nie chciałem przesadzać. W końcu jakby nie patrzeć dokładna wycena hoteli przebiega różne. Ja mogłem na przykład powiedzieć, że chcę za mój hotel milion złotych, a przyjdzie specjalista od wycen i powie mi, że jednak należ mi się znacznie mniej. Na pewno jeśli kiedykolwiek ktoś będzie sprawdzał jak przebiega wycena hoteli to ja już teraz mogę powiedzieć, że wygląda to bardzo profesjonalnie. Z jednej strony faktycznie każdy hotel może być odpowiednio wyposażony i jeszcze na tym zyskiwać w oczach potencjalnie zainteresowanych klientów, a z drugiej faktycznie warto jest zastanowić się nad tym, czy faktycznie wycena hoteli przebiegła w odpowiedni sposób. Ja zrobiłem z kolei w ten sposób, że wybrałem dwóch specjalistów od wycen, dzięki czemu miałem ten komfort że mogłem sobie wszystko dokładnie porównać. Ja na przykład wiedziałem, że i tak to rynek zweryfikuje, czy faktycznie mój hotel jest tyle wart. 

Nie ulega wątpliwości, że dobrze wyceniony hotel z jednej strony bardzo szybko się sprzeda, z drugiej jeszcze wycena przecież dla mnie będzie atrakcyjna. Tak jak myślałem – hotel był trochę wart. Wiedziałem, że dzięki temu otworzy swój kolejny biznes, ale najpierw muszę go sprzedać.