Jednym z podstawowych etapów podczas prac wykończeniowych w pomieszczeniu jest jego tynkowanie. Tradycyjne metody tynkowania są czasochłonne a jego rezultaty nie są zbyt trwałe, dlatego też rekomenduje się stosowanie nowoczesnych sposobów na tynkowanie ścian i sufitów.

Jak wygląda tynkowanie maszynowe?

tynk maszynowy - łódzkieAby przyspieszyć wykonywanie prac podczas wykańczania danego pomieszczenia, warto skorzystać z nowoczesnych metod, takich jak tynk maszynowy – łódzkie jest regionem, gdzie znajdziemy najwięcej wykonujących je firm. Tynkowanie maszynowe polega na pokrywaniu zaprawą za pomocą specjalnego pistoletu, podłączonego do agregatu tynkarskiego. Wyrzuca on zaprawę pod dużym ciśnieniem, dzięki czemu wnika ona w najmniejsze ubytki w powierzchni ściany, doskonale ją wyrównując. Dzięki temu rezultaty takiego tynkowania są bardziej trwałe: tynk nie odpryskuje, nie odpada i jest bardzo odporny na zawilgocenie czy inne niekorzystne warunki zewnętrzne. Tynkowanie maszynowe wykonują na zlecenie klienta specjalne ekipy remontowe, wyposażone w profesjonalny sprzęt. Warto dodać, że tynkowanie dużego pomieszczenia maszynowo jest nawet kilkukrotnie szybsze w stosunku do tynkowania metodami tradycyjnymi. Z tego też względu ten sposób tynkowania jest polecany szczególnie tym osobom, które mają mało czasu na dokończenie prac remontowych w danym pomieszczeniu. Tynkowanie maszynowe może być wykonywane w dowolnym pomieszczeniu, warunkiem jest jednak aby nie wykonywać go w miesiącach jesienno-zimowych, gdyż zbyt duża wilgotność powietrza może utrudnić wysychanie tynku.

Prace wykończeniowe podczas remontu domu czy mieszkania można znacznie przyspieszyć, stosując nowoczesne, obecnie dostępne metody na ich wykonywanie. Dzięki niemu nie tylko zaoszczędzimy sporo czasu, ale również rezultaty naszej pracy będą bardziej odporne na upływ czasu.