Wielu z nas ma dziadków lub rodziców, którzy są w starszym wieku. Choć ich sprawność często pozwala na samodzielne funkcjonowanie, to potrzebują pomocy w niektórych czynnościach. Jeżeli tylko mamy taką możliwość, to na pewno najlepszą opcją jest samodzielne udzielenie wsparcia. Jednak nie zawsze jesteśmy w stanie znaleźć czas dokładnie wtedy, kiedy jest taka potrzeba.

Zatrudnienie sumiennej asystentki osoby starszej

sumienna asystentka osoby starszejJak wspomniano powyżej wiele starszych osób, które na co dzień swobodnie mogą funkcjonować samodzielnie, potrzebuje pomocy w niektórych czynnościach. Czasem może to być przyniesienie zakupów, a kiedy indziej pomoc w wypełnieniu różnego rodzaju dokumentów. Jeżeli mamy w rodzinie takie osoby, to dobrym pomysłem może być zatrudnienie takiej osoby jak sumienna asystentka osoby starszej. W zależności od potrzeba naszych bliskich, może ona przychodzić do nich w określonych odstępach czasu lub być dostępna pod telefonem, gdy będą jej potrzebowali. To może im dać jeszcze większą swobodę i brak konieczności dostosowywania załatwiania spraw, w których potrzebują pomocy do naszego grafiku. Jednocześnie taka asystentka może na wielu sprawach formalnych znać się nawet lepiej niż my, ponieważ najczęściej współpracuje ona z kilkoma osobami starszymi i na co dzień styka się ze sprawami, jakie ich dotyczą. Jest to więc opcja, którą z pewnością warto rozważyć.

Podsumowując, jeżeli w naszej rodzinie znajdują się osoby starsze, które mimo swojej samodzielności, potrzebują pomocy w niektórych czynnościach, to warto zastanowić się nad zatrudnieniem asystentki osoby starszej. Nie jest to osoba, która się nią opiekuje całodobowo, ale pomaga właśnie wtedy, kiedy dana osoba zgłasza taką potrzebę. Dzięki temu otrzymuje ona takie wsparcie, jakiego potrzebuje, a w innych aspektach dalej pozostaje całkowicie samodzielna.