Kiedy rodzice oczekują na przyjście na świat ich dziecka, starają się wszystko przygotować na tą chwilę. Każdy maluch potrzebuje wygodnego łóżka z odpowiednio twardym materacem i miękką pościelą. Przyda się też płaska poduszka. 

Rozmiar pościeli dla niemowlaka 

pościel do łóżeczkaMale dzieci wymagają szczególnego traktowanie, jeżeli chodzi o ich bezpieczeństwo. Bardzo delikatna skóra niemowlaka dość szybko reaguje alergicznie na drażniące składniki odzieży, czy materiały mające z nią bezpośredni kontakt. Chcąc kupić pościel do łóżeczka dla dziecka musimy sprawdzić jej jakość i tkaniny z jakich została wykonana. Najlepiej od razu nabyć pościel z wypełnieniem, czyli poszewki razem z kołdrą i poduszką. W kwestii wypełnienia, najlepsze będzie syntetyczne, ponieważ takie na pewno nie będzie powodowało podrażnień i nie będą się w nim gromadziły roztocza i niebezpieczne grzyby i bakterie. Dla tak małego dziecka rozmiar pościeli powinien wynosić sto dwadzieścia na dziewięćdziesiąt centymetrów, bo taki jest optymalny do łóżeczka. Poduszka musi być płaska do około drugiego życia i dobrze żeby była wykonana z miękkiej pianki. Poszewki pościeli dla dziecka najlepsze będą te, wykonane z naturalnej bawełny. Możemy ją bez obaw prać w pralce w temperaturze maksymalnie sześćdziesięciu stopni Celsjusza. W sklepach znajdziemy pościel w różnych kolorach z podziałem dla chłopców i dziewczynek, a więc każdy rodzic znajdzie idealny fason dla swojej pociech. Ich ceny zaczynają się już od około trzydziestu złotych. 

Zakup pościeli powinien być dostosowany do potrzeb dziecka. Do łóżeczka niemowlaka będzie ona miała inny rozmiar, a niżeli do łóżeczka kilkuletniego malucha. W sklepach z artykułami dla dzieci znajdziemy także pościel do wózka, która ma najmniejszy rozmiar.