W nowoczesnej chlewni bardzo ważne jest jej wyposażenie. Oznacza to, że przestarzałe urządzenia powinny zostać wymienione, szczególnie wtedy, gdy staramy się o dofinansowanie unijne. Urzędnicy przyznający takie dofinansowania sprawdzają wszystko, począwszy od urządzeń, porządku w chlewni aż po sam budynek, wszystkie instalacje i kominy.

Dlaczego warto zainwestować w kominy wentylacyjne?

kominy wentylacyjne do chlewniPrzestarzały komin może być przyczyną utraty dofinansowania unijnego. Jeżeli z naszej chlewni posiadamy standardowy komin, taki jakie instalowane były przed latami dziewięćdziesiątymi to nie mamy co liczyć na wsparcie z Unii. Zanim złożymy wniosek dobrze jest komin wymienić, zaoszczędzimy wówczas na opłacie wstępnej wynoszącej sto dwadzieścia złotych, którą uiścić należy przy składaniu wniosku. Ile kosztują kominy wentylacyjne do chlewni? Ceny wahają się od 700 złotych do 1200 złotych. Wszystko zależy od producenta i miejsca, w którym są kupowane. Najkorzystniej zakupić komin wentylacyjny w jednym z popularnych supermarketów o charakterze budowlanym. Możemy nie tylko zaoszczędzić na zakupie, ale również na montażu i dostawie, gdyż sklepy te oferują promocyjne ceny instalacji. Oczywiście jeżeli posiadamy odpowiednie umiejętności to możemy samodzielnie dokonać montażu komina. Wentylacyjne kominy pomogą nam nie tylko w uzyskaniu dofinansowania ale także przyczynią się do lepszego bezpieczeństwa. W ten sposób zmniejszymy bowiem zagrożenie pożarowe i poprawimy jakość powietrza w pomieszczeniu, w którym żyją nasze zwierzęta.

Trzeba mieć bowiem na uwadze, że rolniczy dbający o jakość życia zwierząt są lepiej postrzegani przez społeczeństwo, co z kolei przyczynia się do zwiększenia przychodów. Ludzie chętniej kupują produkty od rolników stosujących zasady ekologicznego gospodarstwa.