Skutki wykonania w sposób niewłaściwy hydroizolacji budynków, a także jej braku wielu z będzie odczuwało bardzo długo. W dawnych czasach nie przywiązywano do tego tak dużej wagi jak współcześnie i z reguły nawet nie projektowano hydroizolacji. Dziś wiemy, że to był błąd o czym świadczą wilgotne ściany i zalane piwnice.

Materiał do hydroizolacji piwnic od wewnątrz

hydroizolacja piwnicy od wewnątrzOczywiście jeśli już budynek zostanie wybudowany to sprawa jest mocno utrudniona. Wszystko przez to, że nie można w prosty sposób podnieść budynku i wstawić w fundamenty papy hydroizolacyjnej. W niektórych przypadkach jej brak jest niezauważalny, jednak w większości sytuacji kończy się mokrą ścianą i wodą na posadzce piwnicy. Jako, że jest to problem dość powszechny to opracowano system sprawiający, że hydroizolacja piwnicy od wewnątrz jest możliwa. Jest to system iniekcji, który polega na wywierceniu od wewnątrz otworów w murze i wstrzyknięciu w nie pod wysokim ciśnieniem materiału uszczelniającego. Jest to materiał, który wypełnia w murze wszystkie pory nie pozwalając wodzie na penetrowanie ich i dostawanie się do wewnątrz. Po zastosowaniu tej technologii niemal ze stu procentową pewnością pozbędziemy się problemów jakie występują przy kiepskiej hydroizolacji bądź nawet jej braku. Jest to metoda innowacyjna, która od niedawna występuje na rynku. Do tego jest dość prosta, jednak wymaga odpowiedniego sprzętu do pompowania uszczelniacza wewnątrz ściany.

Radzę każdemu, kto ma problem z hydroizolacją zapoznać się zarówno z tą metodą, jak i poszukać ofert firm, które się tym zajmują. Jak już wspomniałem, jest to na tyle powszechny problem, że mają oni pełne ręce roboty i dostać u nich jakiś sensowny termin realizacji usługi graniczy obecnie z cudem, stąd im szybciej się zgłosimy tym lepiej.