Odkąd wyprowadziłam się z rodzinnego domu, mam zdecydowanie więcej czasu dla siebie. Dlatego też postanowiłam zadbać o zdrowie oraz lepszą figurę. Spróbowałam swoich sił w siłowni, na zajęciach fitness, ale nie bardzo mi odpowiadała taka forma sportu. Poszłam na zumbę, ale zajęcia grupowe nie zachwyciły mnie zbytnio.

Trening pod okiem trenera osobistego

trener osobisty warszawaOpowiedziałam o swoich doświadczeniach przyjaciółce i podpowiedziała mi pewne rozwiązanie. Potrzebowałam tylko odpowiednią osobę, która ukierunkuje mnie w kwestii ćwiczeń. Taką osobą był oczywiście trener osobisty Warszawa to miasto, gdzie w tematyce siłowni naprawdę nie ma problemu, aby kogoś znaleźć. Nie przepadałam za zajęciami grupowymi, dlatego indywidualne spotkania z trenerem osobistym wydawały się naprawdę dobrym pomysłem. Ponadto z tego co zdążyłam się dowiedzieć, trener osobisty określa nasze cele podczas pierwszego spotkania, a później ustala konkretny zestaw ćwiczeń. Najbardziej odpowiadało mi to, że wykonywałam ćwiczenia pod jego czujnym okiem. Nie chciałam marnować cennych dla mnie minut na źle wykonywany trening. Mogłabym tylko narobić sobie problemów zdrowotnych, dlatego przecież tak ważne jest prawidłowe wykonywane wszelkich zadań sportowych. Wszelkie niedociągnięcia z naszej strony, mogą spowodować, że nadwyrężymy sobie mięśnie w najlepszym wypadku. Treningi pod okiem trenera są bardziej wymagające, ale mi to odpowiadało. Czasami trzeba mieć kogoś, kto wyciśnie z nas całą energię, o której nie mieliśmy pojęcia!

Uważam, że do trenera osobistego może zgłosić się praktycznie każdy. Jednak najbardziej powinny pomyśleć o takim rozwiązaniu osoby z jakimiś dolegliwościami, chorobami. W takim wypadku nie każde ćwiczenie może być dla nich bezpieczne, dlatego to takie ważne. Dodatkowo jeśli jesteście laikami tak, jak ja, to warto skorzystać z wiedzy osoby, która ukończyła naukę w tym kierunku.