Moja mama bardzo lubi gotowanie i pieczenie. W kuchni zawsze ma masę blach na ciasta, różnych przyrządów do krojenia, siekania, wałkowania. Do tego oczywiście zapas bakalii, kremów, lukrów i tym podobnych. Dlatego też jak mam jej coś kupić na urodziny czy święta to zawsze wybieram coś z kategorii kuchennej.

Estetyczny i szczelny pojemnik

pojemniki na kawę herbatęOstatnio mama dostała blachę w kształcie serca, a poprzednio zestaw szpatułek do kremu. Tym razem musiałam coś wymyślić, żeby nie kupić czegoś, co mama już ma. Pomyślałam, że może tym razem kupię coś, co będzie ozdobą kuchni, ale także będzie mieć jakiś walor praktyczny. Spodobały mi się pojemniki na kawę herbatę. Do wyboru były pojemniki metalowe oraz szklane, wszystkie z przykrywkami. Producent zapewniał że są one bardzo szczelne, dzięki czemu aromat napojów nie ucieka i nawet po kilkunastu tygodniach można cieszyć się aromatyczną herbatą czy wykwintną kawą. Pojemniki były w różnych stylach. Niektóre były w wersji retro, ze stylizowanymi napisami, inne były nowoczesne, przeźroczyste, z gumową zakrętką. W sumie uznałam, że oba rodzaje pojemników mają swoje wady i zalety, ale oba są bardzo ładne. Postanowiłam, że zamówię dwa szklane pojemniki na kawę i dwa metalowe na herbatę. Te pierwsze nadawały się zarówno do przechowywania kawy ziarnistej, jak i sypanej. Na puszkach z herbatą można było napisać jaka jej odmiana jest w środku. To mi się spodobało, bo mama czasem kupuje wiele podobnych herbat i potem nie wiadomo co jest co.

Wszystkie pojemniki zapakowałam w ozdobny kartonik, by niebyło widać co jest w środku. Potem czekałam na urodziny mamy. Była ona zadowolona, że dostała właśnie takie pojemniki. Powiedziała, że bardzo jej się podobają, a do tego od razu chciała przesypywać kawę i herbatę do pojemników.