Po wybudowaniu domu zawsze przychodzi czas na to by zainstalować w jego wnętrzu sieć grzewczą. Zdecydowanie najczęściej wybieramy klasyczne rozwiązania czyli te oparte o centralne ogrzewanie i kocioł w którym spalane jest drewno. Jednak warto też zwrócić uwagę na wiele innych ciekawych rozwiązań, które mogą okazać się zdecydowanie lepszym wyjściem. 

Wydajne panele grzewcze 

wydajny panel na podczerwieńGeneralnie podczerwień raczej kojarzona jest bardziej z elektroniką lub też z fizyką. Dla wielu z nas niepojęte jest to, że podczerwienią można się ogrzewać. Jednak okazuje się, że można i to dodatkowo bardzo skutecznie. Urządzeniem, które nam to umożliwia jest wydajny panel na podczerwień. Urządzenia tego typu podłącza się do zwykłego gniazdka sieciowego. Promienniki są bowiem urządzeniami zasilanymi energią elektryczną. Trzeba jednak od razu zaznaczyć, że pobierają one tej energii bardzo mało. Mówiąc o ogrzewaniu podczerwienią koniecznie zaznaczyć trzeba, że w tej metodzie grzewczej nie zachodzi zjawisko konwekcji czyli podgrzewania powietrza i wprawiania go w ruch. Promienniki generują fale podczerwieni, która podgrzewa jedynie to co znajduje się w pomieszczeniu. Gdy uruchomimy nasz promiennik to już od pierwszych minut będziemy mogli odczuwać przyjemne ciepło. Przez bardzo długi czas z promienników korzystali jedynie przedsiębiorcy, którzy takich urządzeń używali do ogrzewania hal przemysłowych znajdujących się w firmie. 

Na dzień dzisiejszy każdy z nas może zakupić panele na podczerwień do swojego domu. Jedyne co musimy posiadać to instalacja elektryczna. Promienniki występują też w wersjach ozdobnych. Takie urządzenia są dostępne nawet w takiej wersji, która ozdobiona jest zdjęciem przesłanym przez nas do firmy, która się zajmuje produkcją promienników.