Zastanawiacie się Państwo, jakie są obecne trendy w urządzaniu wnętrz? Dzisiejszy odcinek Precelka rozjaśni nieco tę kwestię, choć jest ona zbyt złożona, by można ją było zamknąć w zaledwie kilku zdaniach.

Meble kolonialne w każdym mieście

meble kolonialnePrzede wszystkim ogólnym trendem jest stosowanie jasnych kolorów i różnych odcieni szarości, szczególnie w połączeniu z naturalnymi odcieniami drewna. Pomieszczenia powinny być przestronne i pełne światła. Wskazane jest także zachowanie pewnego umiaru w dekoracji, przynajmniej tam, gdzie on pasuje, ponieważ np. umiar i boho na pewno nie idą ze sobą w parze. W śród stylów nowoczesnych króluje styl skandynawski, industrialny i minimalizm, wśród bardziej klasycznych nieustanie na topie jest styl kolonialny i rustykalny oraz prowansalski. Obecnie meble drewniane do salonu i innych pomieszczeń w dowolnym stylu można znaleźć niemal od ręki. Sklep kolonialny jest obecny w każdym większym mieście. Nawet jeśli chodzi o wciąż egzotyczny w Polsce styl industrialny, coraz łatwiej znaleźć odpowiednie meble, oświetlenie, dodatki i materiały do wykończenia wnętrz i dekoracji. Właściwie urządzenie wnętrza w dowolnym stylu to teraz nie problem, można mieć zarówno klasyczne sypialnie drewniane, jak i znacznie bardziej nowoczesne materiały. Warto jednak starać się o zachowanie jakiejś spójności i harmonii w stylu, kolorach, liczbie mebli i dodatków i tak dalej – to zawsze jest trendy. Kiedy wnętrze jest spójne, prezentuje się o wiele lepiej. Jeśli się potrafi, można nawet dobrze zestawić stoły drewniane z betonem i szkłem dookoła, ale to już wyższy poziom wtajemniczenia.

Mam nadzieję, że moje informacje na coś się moim czytelnikom przydały i przybliżyły im nieco świat aranżacji wnętrz oraz współczesne trendy. W ramach ogólnych zasad, wymienionych na początku, można urządzić dom w niemal dowolnym stylu. 

Więcej ofert posiada sklep kolonialny-mandallin.pl