Wydaje się, że o rozwoju dziecięcym wiemy już wszystko. Podobnie jak o tym, w jaki sposób należy o niego zadbać, podając malcom odpowiednie akcesoria rozwojowe – pchanki, klocki, układanki itp. Nie jest też nowiną, że począwszy od wieku przedszkolnego malcy potrzebują przyborów do zabaw tematycznych. Akcesoria imitujące prawdziwe narzędzia powinny jednak nie tylko sprzyjać rozwojowi oraz nauce, lecz przede wszystkim być bezpieczne.

Zestawy mebelków dla dzieci – drewniane i funkcjonalne

Zarównofunkcjonalne drewniane mebelki dla dzieci duże meble do pokojów dziecięcych, jak i te miniaturowe do kącików zabaw musi cechować przede wszystkim funkcjonalizm. W jego zakresie znajduje się oczywiście odpowiednie tworzywo oraz ergonomiczny sposób wykonania przedmiotów. Nie tylko duże meble, lecz także te mniejszego formatu powinny być wykonane z tworzyw naturalnych, najlepiej z drewna, a do tego ukształtowane w taki sposób, by korzystanie z nich było wygodne i sprawiało malcom prawdziwą frajdę. Funkcjonalne drewniane mebelki dla dzieci, które imituja zazwyczaj regał kuchenny czy meblościanki do charakterystycznych miejsc w domu, powinny spłniać wszystkie ważne wymogi użyteczności takie jak obecność wysuwanych szuflad, praktycznych półek, wygodnych blatów czy poręcznych zamknięć i uchwytów. Obecność detali zaznaczona nietoksyczną farbą to zawsze element zwiększający atrakcyjność mebelków. Istotne jednak, by zabawa w dom miała nie tylko wszystkie znamiona realności, lecz także była dla dziecka przyjemna, wygodna i bezpieczna.

Wyposażajac dziecięce kąciki, należy zwrócić uwagę na wszystkie bardziej i mniej ważne cechy przedmiotów. Nawet jeśli wybieramy jedynie zabawki, nad ich doborem powinnismy zastanowić się odrobinę dłużej. Pozornie drobne przedmioty mogą mieć ogromny wpływ na zdrowie i rozwój malców. Przy ich kupnie zawsze powinniśmy zwracać uwagę na jakość tworzyw oraz funkcjonalność.