Jako poważny pisarz, pisząc kolejną książkę postanowiłem mocno przyłożyć się do tego, by wiernie odwzorowywała rzeczywistość. Jeśli w książce były opisane badania składu chemicznego – PMI to chciałem, by były opisane tak samo jak wyglądają one w rzeczywistości. Nie było to łatwe zadanie – by to osiągnąć musiałem sporo się o tym dowiedzieć.

Badania radiograficzne są wydajniejsze?

Badania radiograficzneNaukowcy nie zawsze byli skorzy do pomocy, dlatego musiałem konsultować się ze studentami, którzy za drobnymi opłatami wprowadzali mnie w tajniki naukowego świata. Przy nich zobaczyłem jak się robi badania penetracyjne i na czym one dokładnie polegają. Wytłumaczyli mi też po co w ogóle robi się badania magnetyczne, i czy naprawdę nowoczesne badania radiograficzne są od nich aż tak bardzo wydajniejsze. Gdy przeszedłem przez to wszystko mogłem zająć się najciekawszą częścią, czyli fabułą. Tym razem miała to być opowieść szpiegowska dziejąca się w świecie nauki i chemii. Głównym bohaterem miał być detektyw śledzący tajemniczą siatkę przemytników narkotyków i handlarzy żywym towarem. Trop wiódł go do wyspecjalizowanego laboratorium do którego dostać się mógł jedynie jako pracownik. Podrobił więc sobie wszystkie papiery by wejść i odkryć przerażającą prawdę. Nie mogę zdradzić zbyt wiele, ale miałem w planach naprawdę długą i ciekawą opowieść. Wiedziałem, że tym razem się uda, i że mój trud zostanie doceniony. Poszło lepiej niż myślałem. Książka w moment stała się bestsellerem, a co najlepsze, jeden reżyser z Hollywood zadzwonił do mnie z pytaniem ile bym chciał za możliwość filmowej adaptacji. To było spełnienie wszystkich moich marzeń. Nie dość, że ktoś docenił wreszcie moją prace, to jeszcze miałem zarobić paręset tysięcy dolarów gdy film miał wejść do kin.

Parę razy odwiedziłem plan filmowy i muszę przyznać, że książka została wiernie odwzorowana. Nie było pomiętego żadnego ważnego bohatera ani żadnej ważniejszej sceny, wszystkie dialogi w miarę możliwości były zachowane co do słowa. Film był jednym z największych hitów tamtego roku i jest znany do dziś głównie, za ciekawą fabułę.