Wszyscy dobrze wiemy, że ruch to zdrowie. Aby zachować ciało w dobrej formie i uchronić się przed wieloma problemami zdrowotnymi, powinniśmy aplikować sobie codzienną dawkę ruchu, najlepiej na świeżym powietrzu. Ale czy zdajemy sobie sprawę, że ruch ma ogromny wpływ na prawidłowy rozwój fizyczny i emocjonalny naszych dzieci?

Aktywne dziecko to zdrowe dziecko

place zabaw dla dzieciDziecko po prostu potrzebuje się wyszaleć i spożytkować nagromadzoną w sobie energię. Kilka godzin dziennie spędzone w ławce szkolnej, musi być zrównoważone odpowiednią formą ruchu. W innym przypadku nasza pociecha będzie wykazywać frustrację i najprościej mówiąc, będzie nam w domu dawać do wiwatu. Jeśli pogoda dopisuje, wyjdźmy zatem na dwór. Może wspólna wycieczka rowerowa w ulubione miejsce? Można połączyć ją z piknikiem w plenerze. Hulajnoga czy rolki, to równie dobre pomysły na spędzenie czasu. Jeśli sami nie jesteśmy w nastroju na sportowe wyzwania, z pomocą przyjdą nam okoliczne place zabaw dla dzieci. Miejsce to pozwoli dziecku na spożytkowanie energii w atrakcyjny dla niego sposób. Poza tym małolat rozwinie swoje umiejętności społeczne w zabawie z rówieśnikami. Place zabaw dla dzieci, szczególnie te nowoczesne i ciekawie zaprojektowane, oferują szereg urządzeń do zabawy dla dzieci w każdym wieku. Nie są to tylko zwykłe huśtawki, koniki czy piaskownica. Małpie gaje, tunele, mosty linowe i ścianki wspinaczkowe, pozwolą na ćwiczenie równowagi oraz pobudzają wyobraźnię, oferując organizowanie ciekawych zabaw. Zauważmy, że forma ruchu musi być dla naszej pociechy atrakcyjna, inaczej szybko się nią znudzi. Zwykły spacer potrafi zmęczyć dziecko już po kilkunastu minutach. Natomiast szaleństwom na placu zabaw z rówieśnikami nie ma końca.

Dzieci posiadają ogromną potrzebę ruchu, której my, dorośli, nie powinniśmy ograniczać. Wręcz przeciwnie, warto pokazywać dziecku rozmaite formy aktywnej zabawy, pobudzając i stymulując przez to jego rozwój. Pozwólmy dziecku, pod naszym okiem, nabywać nowych umiejętności, nawet jeśli czasem wiąże się to z siniakiem, czy obdartym kolanem.