Mówi się, że kobiety kochają diamenty i jest w tym wiele prawdy. Biżuteria potrafi odmienić każdą stylizację i sprawić, że stanie się niepowtarzalna. Może być złota, srebrna, albo sztuczna, która często wygląda jak prawdziwa.

Rodzaje srebrnej biżuterii

ładna srebrna biżuteriaRodzice małych dzieci, już w wieku paru lat zakładają dziewczynkom kolczyki. Kobiety już od najmłodszych lat są uczone, że biżuteria jest stworzona dla nich. Do wyboru mamy złotą, srebrną, oraz platynową. Ładna srebrna biżuteria jest ozdobą każdej kobiety. Nie musimy się ograniczać tylko do kolczyków, bo można nosić także naszyjniki, pierścionki, czy bransoletki. Srebro jest takim kruszcem, który wymaga systematycznej pielęgnacji, aby nie ściemniało. Najczęściej w sklepach jubilerskich są sprzedawane specjalne szmatki, służące do czyszczenia srebra. W srebrnej oprawie doskonale się komponują bursztyny, których miodowa barwa wydaje się jeszcze głębsza. Do srebra są często dodawane cyrkonie, gdyż diamenty są mało opłacalne ze względu na zbyt niską wartość kruszcu. Srebrne pierścionki są dostępne w setkach modeli w postaci zaręczynowych, lub obrączek. Kolczyki ze srebra są bardzo popularne, ponieważ kosztują stosunkowo niedużo i są bardzo urokliwe. Mogą być długie, wiszące, ozdobione cennymi kamieniami, lub małe zapinane na wkrętki. Na srebrnych łańcuszkach możemy zawiesić zawieszkę, lub nosić sam łańcuszek, bo mają one różną grubość i wzory splotów. W salonach jubilerskich dostępne są jeszcze srebrne brożki, które noszą starsze kobiety.

Biżuteria zawsze się nadaje na prezent, nawet jeżeli obdarowywana kobieta ma już jej sporą kolekcję. Możemy kupować oddzielnie kolczyki, pierścionki, czy łańcuszki, ale możemy też kupić cały komplet wykonany w tym samym stylu, co jest lepszym rozwiązaniem.