Koty są wyjątkowymi pieszczochami i przepadają za pysznymi kąskami. Uwielbiają się bawić i aby mieć do tego siły, potrzebują każdego dnia zjeść odpowiednią dawkę karmy bogatej w niezbędne dla jego zdrowia składniki odżywcze.

Skład karm dla kotków

karmy dla kotów sucheMałe kotki przez pierwsze tygodnie życia, przyjmują tylko mleko matki. Kiedy zaczynaj,ą samodzielnie chodzić i dokazywać, to najwyższy czas na wprowadzenie do ich diety specjalnej karmy. Najczęściej są to karmy dla kotów suche, lub mokre. Dla małych kotków są one wzbogacane o kompleks witamin niezbędnych dla ich rozwoju i wzrostu. Dla dorosłych osobników, karmy posiadają poza mięsem, dodatki warzywne będące źródłem witamin. Koty są bardzo inteligentne i jeżeli nauczymy je, że o danej porze dostają ulubiony posiłek, to z pewnością będą czekać w wyznaczonym miejscu na upragnioną porcję karmy. Suche jedzenie dla kotów jest produkowane z mięsa wołowego, lub drobiowego, które zostaje poddane procesowi suszenia. Występuje ono w formie granulatu w kształcie ułatwiającym zwierzęciu pogryzienie i strawienie. Poza suchą karmą, kot powinien mieć dostęp do bieżącej wody, gdyż sucha karma jest pozbawiona wody. Żywienie kota możemy urozmaicić o mokrą karmę dostępną w puszkach, lub jednorazowych saszetkach. Kocia karma zawiera witaminy A i D, oraz dużą porcję białka pochodzenia zwierzęcego, które są potrzebne kotom do utrzymania we właściwym stanie układ moczowy, kostny i pokarmowy. Dobrze odżywiony kot z pewnością będzie miał lśniącą i miękką sierść.

Dla bardziej wrażliwych kotów, które mają problemy trawienne, dostępne są suche karmy bezzbożowe, które zamiast kaszy, czy ryżu, zawierają słodkie bataty, będące świetnym źródłem węglowodanów. Większość kotów z ochotą spożywa suchą karmę, bo posiada wyborny smak.