Coraz więcej osób zastanawia się nad wyborem odpowiedniego szamba betonowego. Najpopularniejsze są szamba jednokomorowe oraz dwukomorowe. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są szamba dwukomorowe, w których oddzielone są ścieki grube od cienkich. W ten sposób ścieki cienkie po dodaniu odpowiednich bakterii będą nadawać się do rozprowadzenia w gruncie.

Szambo dwukomorowe idealnym wyborem do domu jednorodzinnego

szamba betonowe z atestem higienicznymZawsze w sytuacji, w której decydujemy się na wywóz szamba dwukomorowego to mamy później możliwość przerobienia takiego szamba na przydomową oczyszczalnię ścieków. Dodatkowo dzięki zastosowaniu dwóch komór mamy możliwość zwiększenia pojemności szamba. Bardzo trudno na rynku znaleźć jest zbiorniki o pojemności większej niż 12 m sześciennych wykonanych z betonu i dlatego warto zakupić dwa zbiorniki, aby wykonać szambo dwukomorowe. W ostatnim czasie bardzo dużą popularność zyskują również szamba betonowe z atestem higienicznym. Producenci wraz z zakupem szamba oferują również dodatkowo fachowy montaż, dzięki wyspecjalizowanym pracownikom, którzy od wielu lat zajmują się takimi zadaniami i mają odpowiednią wiedzę, a także umiejętności. Będziemy wtedy mogli liczyć na to, że zbiorniki zainstalowane zostały poprawnie i będziemy nie mogli użytkować przez bardzo długi okres czasu. Dobrym rozwiązaniem są również szamba z tworzyw sztucznych, które są bardzo lekkie i dlatego bardzo łatwo można je przetransportować nawet samodzielnie.

Szambo mimo iż wykonane jest z plastiku, to również cechuje się wysoką szczelnością, a także odpornością na substancje chemiczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo takie szambo może być w późniejszym okresie wykopane i przeniesienie do innego miejsca, gdzie potrzebujemy otworzyć zbiornik na szambo.