Szkolenie BHP nie kończy się na wstępnym szkoleniu, jakie przeprowadzany dla pracownika, którego właśnie zatrudniliśmy w naszej firmie. Temat BHP jest bardzo obszerny i różnorodny – w zależności od rodzaju i wielkości przedsiębiorstwa na pracodawce nałożone są inne wymogi.

Kto musi pamiętać o szkoleniu BHP?

bhp w WarszawieKiedy prowadzimy jednoosobową firmę szklenia BHP nam niestraszne. W momencie, w którym zaczynami zatrudniać pracowników i stajemy się pracodawcą, nałożone zostają na nas obowiązki dbania o pracowników. Stoimy przed koniecznością przeprowadzania odpowiednich kursów z zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Szkolenia takie mogą być przeprowadzane przez daną osobę w firmie, lub zlecone firmie zewnętrznej. Ciekawą opcją przeprowadzania kursu BHP przez kogoś z zewnątrz jest prowadzenie szkoleń online. Przykładowo, jeśli prowadzimy firmę w dużym mieście i szukamy dla naszej działalności firm specjalizujących się w kursach BHP w Warszawie, możemy wybrać szkolenie na terenie naszej jednostki lub alternatywę przez e-learning. Decydując się na współprace z firmę zewnętrzną zadbajmy, by przygotowywali oni indywidualną ofertę dla potrzeb naszej działalności. W końcu kursy BHP dla pracowników budowlanych będą wygląd inaczej, niż dla pracowników biurowych. Wiele firm oferujących kursy i wsparcie z zakresu BHP posiada też wachlarz innych, różnorodnych szkoleń, jak te z obrębu PPOŻ czy pierwszej pomocy.

Decydując się na zlecenie pieczy nad szeroko rozumianym tematem BHP w naszym przedsiębiorstwie odpowiedniej firmie możemy odjąć sobie wielu niepotrzebnych zmartwień. Dzięki współpracy ze sprawdzoną i rzetelną firmą z zakresu usług BHP, nie będziemy musieli martwić się o odpowiednie szkolenia okresowe czy coroczne analizy stanu BHP. Oszczędzi nam to czasu i niepotrzebnego stresu.