Podczas wszystkich prac budowlanych zawsze należy zachować wszelkie względy bezpieczeństwa. Czasem ma to nawet wpływ na życie pracowników, tak było podczas jednej z budów, gdzie zakładano taśmę butylową.

Taśmy odblaskowe na budowie

taśmy odblaskoweWiadomo, że podczas prac na wysokościach należy zachować wszelkie aspekty bezpiecznej pracy. Na terenie budowy kierownik budowy bez przerwy o tym mówi, jak i znaki ADR ciągle także o tym nas ostrzegają, czasem nawet stosuje się wycinanie liter z folii, z tych liter tworzy się widoczne bardzo dobrze odblaskowe napisy ostrzegawcze. Jednak czasem jest to za mało, gdyż pracownicy są nieuważni i gubi ich rutyna, jak i pewność siebie. Tak też było podczas prac z takim materiałem jak taśma butylowa. Tą taśma izolowano okna na piętrze. Podczas właśnie tych prac jedne z pracowników, nie wiadomo jakim cudem po prostu wypadł. Zaraz po tym zdarzeniu na miejsce przyjechała karetka oraz policja. Ci drudzy szybko ogrodzili miejsce tego zdarzenia. Taśmy odblaskowe były w tym przypadku niezastąpione. Oczywiście pracownika, który spadł z wysokości nie udało się uratować. Policja w miejscu, gdzie on spadł, obrysowała jego ciało specjalną białą farbą. Aby można zabrać było ciało, a oni mogli by prowadzić dochodzenie, jak w ogóle doszło do tego śmiertelnego wypadku podczas prac na wysokościach i pracach z takim materiałem jak taśma butylowa.

Historia ta ma morał, nie można ufać nigdy sobie. Dlatego zawsze warto stosować się do zasad bezpieczeństwa, a nie myśleć, że jest się mądrzejszym i że nigdy nic mi się nie stanie, bo i wcześniej tak zawsze było.