Jest takie miasto w północno-wschodniej części naszego kraju, które zachwyca swoim urokiem, ale wciąż musi do siebie przekonywać miłośników krajowej turystyki. To dobrze, bo nie jest zbyt bardzo oblegane, dzięki czemu można w nim po prostu odetchnąć od tłumów. Mowa o Suwałkach, które mają do zaoferowania naprawdę wiele atrakcji.

Piękne jeziora znajdziemy w Suwałkach

suwałki - restauracja nad jezioremMiłośnicy żeglowania jachtem lub łodzią na pewno znajdą tam coś dla siebie. W Suwałkach bowiem możemy popływać jachtem bo jednym z kilku pięknych jezior. Możemy zdecydować się też na spływ kajakiem wzdłuż jednej z największych polskich rzek. Kilka jezior jest oddalonych od siebie na tyle, że trzeba się przemieszczać samochodem, żeby je wszystkie zobaczyć. Ma to swoje uroki, ponieważ kilka połączonych ze sobą jezior to zawsze ryzyko nagłego zwiększenia ruchu żaglówek na jednym z nich. Z jeziorami związana jest też największa atrakcja jaką oferują Suwałki – restauracja nad jeziorem oferuje smaczne jedzenie w niezwykłej scenerii. Odwiedzając Suwałki nie można wprost nie spróbować tej przyjemności kulinarnej, ale i również wizualnej. Bo zjedzenie obiadu w tawernie umieszczonej nad samym jeziorem to coś niezwykle przyjemnego. W tym rzekomo najzimniejszym mieście w Polsce jest naprawdę bardzo pięknie. Może i zimą jest tam trochę chłodniej niż w pozostałych częściach kraju, ale w sezonie wakacyjnym i urlopowym jest tam równie gorąco jak nad polskim morzem.

Dla tych, którzy lubią pływać łodzią, żaglówką czy jachtem polecamy serdecznie Suwałki ze swoimi pięknymi akwenami. A kiedy w żeglowaniu przeszkodzi głód to można zacumować przy jednej z pięknych tawern, w których można zjeść pyszny obiad nad samym jeziorem. Taki sposób na spędzanie wolnego czasu trzeba oczywiście lubić.