Każdy z nas stara się szukać oszczędności tam gdzie tylko pojawi się taka możliwość. Jednym z rachunków, który potrafi bardzo mocno uderzyć w nasze domowe finanse jest rachunek za wodę i ścieki. Nie da się ukryć, że miejscem w naszym domu w którym zużywana jest największa ilość wody jest łazienka. W szczególności ogromna ilość wody trafia do naszych spłuczek. 

Nowoczesne pojemniki na deszczówkę

zbiornik na deszczówkę KrakówAbsolutnym hitem ostatnich lat jest stosowanie zbiorników na deszczówkę. Mogą one skutecznie zmniejszyć wysokość naszych rachunków za wodę. Wiele osób postanawia połączyć zbiorniki na wodę deszczową z instalacją doprowadzającą wodę do spłuczek w ich łazienkach. Dzięki temu w naszej toalecie używana jest woda deszczowa zamiast tej, za którą musimy płacić właścicielom sieci wodociągowych. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest zbiornik na deszczówkę Kraków jest jednym z wielu miast gdzie możemy znaleźć różne rodzaje takich pojemników. Występują one bowiem w wersji naziemnej jako wolnostojące zbiorniki, do których trafia woda z rynien. Zaś drugą z wersji są bardziej zaawansowane technologicznie zbiorniki, które umieszczane są pod ziemią. Najczęściej wkopywane są one w ogródkach. Chodzi bowiem przede wszystkim o to by istniała swoboda w połączeniu takiego zbiornika z rynnami. Dzięki temu woda deszczowa zbierana z naszego dachu trafi bezpośrednio do naszego zbiornika. Taką wodę możemy później różnie przetwarzać i używać do różnych celów.  

Ogólnie rzecz biorąc woda pochodząca z deszczu najczęściej używana jest do podlewania roślin w ogrodzie gdy akurat deszcz nie pada. Świetnym pomysłem jest dodatkowo kupno pompy, która umożliwi nam pompowanie wody ze zbiornika, która następnie płynie wężem i trafia na podłoże naszych roślin, warzyw czy kwiatów.