Gdy poszłam na Technologię Żywności i Żywienie Człowieka spodziewałam się, że będę wielkim laborantem w jakimś laboratorium żywności czy chociażby pracować w jakiejś placówce i układać jadłospis. Jednak życie jest okrutne i wylądowałam na produkcji ładując dżemy do kartonów.

Wszędzie znajdziemy kursy dla każdego

kursyMiała to być praca „na chwilę” jednak mijał miesiąc za miesiącem, a ja wciąż w miejscu. W końcu powiedziałam sobie dosyć. Musisz się ruszyć dziewczyno i coś zrobić ze swoim życiem i karierą zawodową. Co zrobiłam? Zapisałam się na kursy zawodowe z pedagogiki w Warszawie. Oczywiście mogłam obrać jakiś inny kierunek, udać się kolejny raz na studia czy szkoły dla dorosłych i przeżyć morderczą drogę do uzyskania tytułu, ja jednak poszłam na łatwiznę i postanowiłam wykorzystać już moją ciężko zdobytą wiedzę i pomyśleć, aby się nią dzielić. Zdobyłam zatem uprawnienia, aby móc uczyć. Gdy ukończyłam kurs, poszukałam szkoły policealne, które szukają wykładowcy na kierunek zbliżony do mojego wykształcenia czyli technik dietetyk bądź analityk chemiczny. Wkrótce po tym zostałam zaproszona na trzy rozmowy kwalifikacyjne. Dwie z nich przeszłam pomyślnie i tak rozpoczęłam pracę jako wykładowca w technikum dla dorosłych. Szczerze powiem, że lubię moją pracę, gdyż głównie współpracuję z osobami, które są tam, aby naprawdę się czegoś nauczyć, nie tak jak w szkołach państwowych, gdzie dzieciaki myślą tylko o głupotach i o tym, aby iść do domu pograć na komputerze.

Pensja również nie jest najgorsza, a jako że moja wiedza jest obszerna, gdyż ze studiów pozostało mi wiele materiałów, za dodatkowe wynagrodzenie pozwolono mi również prowadzić kursy zawodowe oraz szkolenia.

Na tej stronie znajdziemy kursy dla każdego