Jednym z najlepszych rozwiązań dla liniowych systemów odwadniających są kanały odwadniające betonowe. Kanały te są wykorzystywane do odprowadzania wód powierzchniowych z obszaru odpływu i są zazwyczaj instalowane na podjazdach i tarasach. Odpływ kanału, zwany również odwodnieniem liniowym, to zasadniczo odpływ kanałowy w kształcie litery U z metalową lub plastikową kratką na górze, aby zapobiec blokowaniu odpływu przez liście i inne zanieczyszczenia.

System kanałów odwadniających

kanały odwadniające betonoweSystem odwodnienia liniowego to innowacyjny projekt kanałów odwadniających przystosowanych do stosowania w różnych warunkach. Dotyczy to zarówno budynków mieszkalnych, jak i obiektów infrastrukturalnych. Kanały wykonane są z kilkudziesięciu żeber, które w połączeniu z licznymi komorami bocznymi zapewniają ich optymalną wytrzymałość. Dostępne systemy przeznaczone są do pracy pod dużym obciążeniem i nie powodują problemów podczas instalacji. Aby umożliwić dostosowanie i optymalizację połączenia z wodnymi sieciami ewakuacyjnymi kanały odwadniające betonowe wyposażone są w akcesoria takie jak kątowniki, złącza i głowice drenażowe. Kanały są projektowane w kilku standardowych szerokościach i długościach od 1 do 6 m, dla kanałów szczelinowych do 12 m. Nadają się do posadzek betonowych, kafelkowych, winylowych i epoksydowych i mogą być wyposażone w kraty dla obciążeń od 250 do 12 000 kg. Ich gładkie powierzchnie bez ostrych krawędzi ułatwiają czyszczenie i utrzymują wysoki standard higieniczny. Kraty siatkowe są dobrym uzupełnieniem kanałów odwadniających, ponieważ są lekkie i antypoślizgowe.

Wielu producentów oferuje również specjalne kanały odwadniające betonowe na zamówienie, zapewniając spełnienie wszystkich wymagań dotyczących odprowadzania wody. Kanały są produkowane m.in. w specjalnych szerokościach, długościach czy kształtach.